philipinne

Samoloty pasażerskie to szeroki i jak najbardziej ciekawy temat, tym bardziej, że linie lotnicze co jakiś czas poszerzają swoje floty i składają kolejne zamówienia na dostawy statków powietrznych, dzięki czemu jakość i zasięg ich usług przedstawiał będzie coraz to szerszy poziom.

W tym temacie bez wątpienia to Airbus jest czołowym przedstawicielem samolotów pasażerskich, co potwierdza szereg argumentów, jakich nie sposób za jednym zamachem wymienić. Nic więc dziwnego w tym, że linie lotnicze to właśnie w nie się przede wszystkim zaopatrują, a producenci mają pełne ręce satysfakcjonującej roboty.

Airbus to temat, jaki w stu procentach dotyczy linii lotniczych noszących nazwę Philipinne Airlines. Dosyć niedawno bowiem linie te złożyły kolejne zamówienie na poszerzenie floty – 10 samolotów Airbus A330-300.  Ten samolot z dwoma silnikami odrzutowymi jest wcześniejszą wersją Airbusa A330-200. W tym przypadku jest to jak najbardziej potrzebna i korzystna inwestycja, ponieważ linie wybrały samoloty o szerszym zasięgu. Dzięki takiemu posunięciu będą mogły one w swojej ofercie przedstawiać rejsy bezpośrednie do do każdego portu lotniczego usytuowanego na terenie Azji, Bliskiego Wschodu, Pacyfiku i do Honolulu w Stanach Zjednoczonych.

Oczywiście nie jest to pierwsze zamówienie dotyczące statków powietrznych, ponieważ Philipinne Airlines już od jakiegoś czasu konsekwentnie realizują swój program modernizacji i poszerzani floty. Jes to to konieczne i rozsądne posunięcie z ich strony, a efekty od razu rzucają się w oczy – czy to pod postacią siatki połączeń, czy przepustowości i obsługi pasażerów.

*) Airbus A330 – szerokokadłubowy samolot pasażerski używany w lotach komercyjnych na średnich i długich dystansach o dużej ładowności, produkowany przez koncern Airbus. Zaprojektowany równocześnie z czterosilnikowym A340. Jest nowoczesnym samolotem pasażerskim dalekiego zasięgu, opracowany przez Francję we współpracy innych krajów Zachodniej Europy. Samolot zbudowano jako następcę samolotu Airbus A 300, pierwszego europejskiego samolotu szeroko-kadłubowego.